24 Mayıs 2019
  • Antalya26°C
  • Ankara25°C

ALANYA'DA 64 PERSONELE 'GÜVENİLİR ELLER' SERTİFİKASI

Güvenilir Eller Gıda Güvenliği Online Eğitim programını bitiren 64 personele sertifikaları verildi.

Alanya'da 64 personele 'Güvenilir Eller' sertifikası

20 Temmuz 2018 Cuma 12:29

Alanya Belediyesi ve Unilever Food Solutions ile Mart ayında yapılan işbirliği protokolü çerçevesinde yürütülen “Güvenilir Eller Gıda Güvenliği Online Eğitim” programını tamamlayan Alaiye Resort Otel’in 64 mutfak personeline düzenlenen törenle sertifika verildi.

Avsallar Mahallesi’ndeki Alaiye Resort Otel’de düzenlenen törene Alanya Belediye Başkan Yardımcısı Ali Yenialp, Çevre Koruma ve Kontrol Müdürü Sevda Erdoğmuş, Alaiye Otel ortaklarından Hüseyin Uysal, Otel Müdürü Selim Soylu, Mutfak Şefi Şinasi Karanlıkoğlu ve sertifika alan otel personeli katıldı.

TÜRKİYE’NİN İLK VE TEK ONLİNE GIDA GÜVENLİĞİ EĞİTİMİ

Törende, Türkiye’nin ilk ve tek online gıda güvenliği eğitim-sertifika programından faydalanan Alanya’daki son işletmenin Alaiye Resort Hotel olduğunu söyleyen Mutfak Şefi Şinasi Karanlıkoğlu, bu projeyle toplam da 64 mutfak ve servis personelinin eğitim aldığını vurguladı. 

Tek seferde 64 otel personelinin bu eğitimi tamamlayarak önemli bir başarıya imza attığını hatırlatan Alanya Belediye Başkan Yardımcısı Ali Yenialp, törende sertifika alan personeli tebrik etti. Başkan Yardımcısı Yenialp’in konuşmasının ardından, Çevre Koruma ve Kontrol Müdürü Sevda Erdoğmuş tarafında törene katılanlara, gıda güvenliği hakkında Alanya Belediyesi tarafından hazırlanan sunum izletildi. Sertifika töreni, günün anısına toplu fotoğraf çekimi ve Güvenilir Eller pastasının kesilmesiyle tamamlandı.

ÖRNEK BİR İŞBİRLİĞİ OLARAK DEĞERLENDİRİLDİ

Güvenilir Eller gıda güvenliği online eğitim programı kapsamında, Alanya Belediyesi ve Unilever Food Solutions arasında Mart ayında örnek bir işbirliği başlatılarak Belediye Başkanı Adem Murat Yücel ve Unilever Food Solutions Türkiye, Orta Asya ve İran Genel Müdürü Önder Arsan’ın katıldığı bir işbirliği protokolü imzalanmıştı. İlk kez bir yerel yönetimle işbirliği yapılan projede, Alanya bölgesinde turizm ve yeme-içme sektöründen meslek birliklerine varıncaya kadar, çalışan tüm personele online gıda güvenliği eğitimi verilmeye başlandı.

Projeye destek veren Alaaddin Keykubat Üniversitesi, Alanya Hamdullah Emin Paşa Üniversitesi, Alanya İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Alanya Otelciler Pansiyoncular Lokancilar Kafeteryacilar ve Turistik Esya Saticilari Odası, Alanya Akdeniz Profesyonel Aşçılar Birliği, Altınkepçe Turizm ve Aşçılar Derneği, , Alanya Yiyecek ve İçecek Yöneticileri Derneği üyeleri her geçen gün eğitimlerini tamamlayarak hedeflerine yaklaşmaya devam ediyorlar.

Yorumlar
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
SON DAKİKA