24 Ekim 2019
  • Antalya20°C
  • Ankara11°C

KARDEŞ İLÇE ALANYA’DA

Antalya valiliği himayesi ile başlatılan “Gelin Kardeş Olalım” projesi kapsamında Erzurum’un Tortum İlçesi, İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü’nden 45 kişilik bir ekip Alanya İlçe Gıda,Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü’nün misafiri olarak 5 günlük bi

Kardeş İlçe Alanya’da

09 Ekim 2019 Çarşamba 13:03

Alanya Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürü Mehmet Rüzgar ve Tortum İlçesi Gıda, Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürü Sefa Haki, Alanya Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü önünde basın mensuplarına açıklamalar yaptı. Alanya İlçe Tarım ve Hayvancılık Müdürü Mehmet Rüzgar, “Antalya valiliğimiz himayesinde il müdürlüğümüzün koordinasyonunda 3 yıl önce başlatılan “Gelin Kardeş Olalım” projesi kapsamında Antalya’daki bütün ilçelerimizin kardeş bir ilçesi oldu. Alanya’nın kardeş ilçesi de Erzurum’un Tortum ilçesi. Arkamızdaki 45 tane tortumdan gelen hem teknik çalışanlarımız hem de Erzurum’daki çiftçilerimiz burada. İlçe müdürümüz de burada. Kendilerine hoş geldiniz diyorum. Bu projenin amacı hem ilçeler arasındaki koordinasyonu sağlamak hem de yapılan hayvancılık ve tarımsal üretimdeki farklılıkları ortaya koymak ve bilgi alışverişi sağlamak. Erzurum’da dut yetiştiriciliği yoğun şekilde yapılmakta biz bunu örneğin ipek böceği ile birleştirme noktasında çalışma yapacağız. Aynı zamanda ilçemizde seracılık ve örtü altı üretimi yoğun biliyorsunuz. Örtü altı üretimini Erzurum’un Tortum ilçesine de taşımak, daha bilimsel daha teknik yöntemlerle üretim yapılmasını sağlamak ve bilgi alış-verişinde bulunmak için bu “Gelin Kardeş Olalım” projesini gerçekleştirdik. Erzurum’dan daha önce gelmişlerdi sonra bizim ekiplerimiz Erzurum’a gitmişlerdi. Tortum ilçesine Tortum ilçe müdürüme ve Tortum kaymakamıma çok teşekkür ediyorum arkadaşlarımızı çok iyi karşılamışlar. Bizde şimdi Erzurum Tortum’u ağırlıyoruz. Hem Alanya mızı hem turizmi hem tarımını tanıtmak amacıyla 5 günlük bir programımız var. Ben tekrar kendilerine hoş geldiniz diyorum” Dedi.

Tortum Gıda, Tarım ve Hayvancılık  İlçe Müdürü Sefa Haki, ”kardeş ilçemiz Alanya İlçe Tarım Müdürlüğü’ne geçen yıl 2019 yılının başında yapmış olduğumuz protokol çerçevesinde hem tarımda yenilikler hem tarımsal üretimin arttırılması amacıyla bir kardeşlik protokolü imzalandı. Bizde bu çalışma kapsamında ikincisini düzenlemiş olduğumuz teknik geziyi gerçekleştirdik. Teknik gezimize sadece Tortum ilçesi değil şu anda 30 tane Tortum ilçesinden aynı zamanda Artvin ve Bayburt İl Tarım Müdürlükleri’nden çiftçiler katılıyor. Şu anda 5 gün sürecek olan bu teknik gezi çerçevesinde özellikle tarımsal işletmelere ziyaretlerde  bulunacağız, bu bizim için çok önemli özellikle müdürümde bahsetti ipek böcekçiliği bizim için çok çok çok elzem. Bu konunun ayrıca üzerinde duruyoruz.” Diye konuştu.

Yorumlar
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
SON DAKİKA