24 Ekim 2019
  • Antalya20°C
  • Ankara11°C

“SİYASİ POPÜLARİZM YAPMIYORUZ”

Antalya Büyükşehir Belediye Meclisi Üyesi Erkan Demirci, meclis toplantısı sonrası caddelerin devri ile ilgili açıklamalarda bulundu. Demirci, “Siyasi popülarizm yapmıyoruz. Halk için en doğru karar bu”

“Siyasi popülarizm yapmıyoruz”

09 Ekim 2019 Çarşamba 13:11

Antalya Büyükşehir Belediye Meclisi’nin caddelerin devri konusunu ilgili komisyona havale etmesi sonrası , Antalya Büyükşehir Belediye Meclisi Üyesi ve Alanya Belediyesi CHP Meclis Grup Sözcüsü Erkan Demirci Gerçek Alanya Gazetesi’ne açıklamalarda bulundu. Demirci sürece ilişkin değerlendirmesinde “Fen İşleri Daire Başkanlığı’nın yazısı Plan ve Bütçe Komisyonu’na sevk edildi. Hem Alanya hem Manavgat ile ilgili konuları komisyona sevk ettik. Zaten bu iki belediyemiz talepte bulunmuştu. Biliyorsunuz Sayın Muhittin Böcek seçim öncesi söz vermişti zaten sözü tuttu. Devir yetişirse Cuma günü yapılır ancak yetişme ihtimali zayıf bu nedenle en geç Kasım ayı meclisinden sonra devir yapılır. Komisyondan muhtemelen oy birliği ile çıkacaktır bir sorun çıkacağını sanmıyorum.” Diye konuştu.

“SİYASİ POPÜLARİZM YAPMADIK”

Caddelerin devrinin Alanya için önemi konusundaki soruyu da yanıtlayan Demirci, “Şahsi görüşüm yerinden yönetmek her zaman daha iyidir. 135 KM öteden Barbaros Caddesi’ne müdahale etmek zaman kaybını getiriyor. Siyasi popülizim yapsak vermezdik. Çünkü burası Alanya’nın gözde caddeleri vatandaşa dokunan caddeler. Yerel yönetimler bazında verilmesi vatandaş için daha hayırlı.” Diye konuştu.

“İMAR VE ALTYAPI DIŞINDAKİ HERŞEY İLÇE BELEİDYELERİNE VERİLMELİ”

Demirci, Büyükşehir Yasası’nda bazı maddelerin değişmesi gerektiğini ifade ettiği açıklamasında, “Parti olarak değil tamamen kendi şahsi görüşüm olarak söylüyorum. Bence büyükşehir yasasında değişiklikler olmalı. İmar ve altyapı dışında tüm işler ilçe belediyelerine devredilmeli. Mezarlıklar ile sinek ilaçlama ile Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin işi olmamalı. Bu benim kişisel görüşüm. Toptancı Hali’nde Alanya Belediyesi olmalı. İmar ve Alt Yapı konuları büyükşehirde olmalı çünkü Manavgat’ın suyu Alanya’ya verilebilmeli. Eski sistemde bu yapılamıyordu. Bütünlük açısından önemli. Okurcalar ve Avsallar Belediyeleri varken Okurcalar Belediyesi’nden geçen suyu Avsallar Belediyesi’ne götürürken izin almak zorundaydık. Bu saçmalıktı. Şimdi Antalya bir bütün Kaş’tan Gazipaşa’ya kadar tek elden yönetiliyor. İmar’da da aynı bir belediye 8 kat imar veriyor bir belediye 3 kat halbuki iki belediye yan yana. İmar bütünlüğü açısından da büyükşehir belediyesinde olmalı. Ancak diğer tüm işler ilçe belediyelerine devredilmeli. “ Şeklinde konuştu.

Yorumlar
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
SON DAKİKA