18 Şubat 2019
  • Antalya7°C
  • Ankara-4°C

TED ALANYA'DA ULUSAL FORUM

Ulusal Gençlik Formu’na katılan TED Alanya öğrencileri, çeşitli konuları masaya yatırarak tartıştılar

TED Alanya'da ulusal forum

04 Haziran 2018 Pazartesi 00:24

TED Alanya Koleji I. Ulusal Gençlik Forumu’na katılan lise öğrencileri, çevre-eğitim-ekonomi-güvenlik-insan hakları-turizm olmak üzere 6 farklı komite içinde bir araya gelerek güncel konuları tartışıp bir sonuca vardıktan sonra bu sonuçları forum içinde sundular. 

Katılımcıların tartıştıkları konular,Türkiye’nin ekonomik, sosyal, kültürel ve çevresel sorunları oldu. Bu sorunlar, TED Alanya Koleji Ulusal Forumu’nda, 26-27-28 Mayıs 2018 tarihleri arasında değerlendirildi. Alanya’da ilk defa düzenlenen bu forum; takım kurma çalışmaları, komite çalışmaları, genel kurul aşamalarını içerdi. Çalışmanın dili Türkçe olan etkinliğe Türkiye’nin önde gelen eğitim kurumlarından 21 okul ve 152 katılımcı katıldı.

Yapılan etkinliğin amacı; lise gençliğinin yakın ve uzak çevre sorunlarına duyarlılığını arttırmak, bunu yaparken de gençlerimizin bu sorunlara yaklaşım ve çözümlerinde ortak düşünebilmelerini sağlamak ve bu şekilde üretken, öz güveni gelişmiş bireyler olmalarına yardımcı olmak olarak belirlendi.

Üç gün süren etkinliğin ilk gününde tüm katılımcılarla ilk önce Alanya’nın tarihî ve turistik yerleri gezildi. Bu gezi sonrasında okulda takım kurma ve oryantasyon çalışmalarına başlandı. Forumun ikinci günde resmî açılış töreni TED Alanya Koleji Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi. Açılışta Alanya Belediyesi Başkan Yardımcısı Nazmi Yüksel, okul idarecilerimiz ve Alanya dışından katılan okulların danışman öğretmenleri hazır bulundu. Resmî açılışın ardından öğrenciler komitelerinde çalışmalarını sürdürerek taslak hazırlama çalışmalarına devam etti. Son gün ise delegeler komitelerinde hazırladıkları taslakları sundular. Kapanış törenine Okan Üniversitesi’nden Servet Gülsün Şirin konuşmacı olarak katıldı. Katılan okullara ve delegelere katılım belgeleri ve sertifikaları verilerek etkinlik sona erdi. (Haber Merkezi)

Yorumlar
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
SON DAKİKA